SKUBI PSICHOLOGINĖ PAGALBA

Bet kam iš mūsų kažkada gyvenime gali prireikti skubios psichologinės ar psichiatrinės pagalbos. Taip gali nutikti dėl savižudybės grėsmės ar dėl ūmių psichikos sveikatos sunkumų, iškilusių mums patiems ar mūsų artimiesiems. Jeigu jaučiate itin stiprią ir nepakeliamą kančią, jums kyla minčių apie savižudybę ar savęs žalojimą, galbūt jau savaitę laiko kankina nemiga, jaučiate jog negalite tinkamai pasirūpinti savimi ir atlikti Jums įprastų kasdienių užduočių (pvz. dirbti, pasirūpinti higiena, valgyti) - visa tai yra ženklai, jog reikėtų kreiptis pagalbos į specialistus jau dabar.

Verta iš anksto žinoti, kur tokiu atveju kreiptis skubiai pagalbai. Taip pat ne visada galime ar norime rinktis mokamas paslaugas.

Skubi psichologinė pagalba

Ištikus psichikos sveikatos krizei, kai kyla grėsmė jūsų ar kito žmogaus gyvybei, skambinkite 112.

Prireikus skubios psichologinės ar psichiatrinės pagalbos, ji teikiama be eilės psichikos sveikatos centruose jų darbo valandomis. Kreipiantis itin svarbu tiksliai ir detaliai informuoti kaip jūs šiuo metu jaučiatės.

Ne darbo metu (naktimis ir savaitgaliais) skubi psichologinė anoniminė pagalba teikiama budinčio gydytojo tarnyboje Vilniaus Centro poliklinikoje.

Krizių įveikimo centras savo darbo metu priima klientus be išankstinės registracijos, pirmoji konsultacija nemokama, paslaugos anonimiškos.

Nemokamas psichologo konsultacijas be gydytojo siuntimo, tačiau iš anksto užsiregistravus, gali gauti savo psichikos sveikatos centre ir savivaldybių visuomenės sveikatos biuruose.

Emocinės paramos linijos

Jeigu susiduriate su ūmia emocine reakcija ir Jums būtinai reikia su kuo nors pasikalbėti, galite kreiptis į emocinės paramos linijas, kuriose dirbantys savanoriai Jums suteiks pagalbą.